Teatralnie i niebanalnie

Heading

text

Heading

text

Heading

text

Phantom of the Opera

Oglądaliście kiedyś sztukę” Phantom of the Opera?Można by pomyśleć, że wnętrze było inspirowane tą właśnie sztuką: teatralne i tajemnicze.Projektując to wnętrze stworzyliśmy scenę, na której mógłby za chwilę odbyć się spektakl… A tak na poważnie udało nam się zaprojektować wnętrze intrygujące i klimatyczne, które z pewnością znajdzie szerokie grono wielbicieli.Główną rolę w salonie odgrywa lampa Chic Botanic, która przyciąga wzrok, delikatnie dominuje, a jednocześnie pięknie rozświetla całą strefę dzienną.

Na otwartych przestrzeniach, gdzie kuchnia, jadalnia i salon łączą się w całość, ważne jest zachowanie spójności stylu. Dlatego też kuchnia również utrzymana jest w ciemnych tonacjach. Dla kontrastu jednak - na jednej ze ścian położyliśmy jasny spiek z delikatnym użyleniem, który również znalazł się na ścianie z kominkiem. Dzięki temu całość wnętrza jest spójna i przemyślana.

W tak ciemnych wnętrzach bardzo ważnym elementem projektu jest światło, zarówno naturalne - dzienne jak i to sztuczne. Chyba nie odważylibyśmy się zaprojektować tak ciemnego wnętrza przymniejszej ilości okien. W tym domu do kuchni wpada duża ilość światła dziennego przez szerokie okno z wyjściem na ogród. Cała strefa dzienna jest również mocno doświetlona przez ogromne przeszklenia zajmujące dużą część dwóch ścian w salonie.Dzięki temu mimo ciemnych barw wnętrze w ciągu dnia jest naturalnie ciepłe i przytulne. Wieczorem z kolei wnętrze zostało pięknie doświetlone przez lampy z kolekcji Oxyled oraz Ramko.